Třeba se něco podobného stalo i vám. Pořídili jste si nový skvělý automobil. Je to průměrný rodinný vůz, dobrého poměru cena – výkon. A ze začátku jste s ním byli opravdu spokojeni. Dlouho jste na něj šetřili, a proto jste měli náležitou radost, když jste si jej konečně mohli zakoupit. Najednou jste měli pocit, jako byste se už bez auta nikam nemohli dostat. Tam, kam jste byli zvyklí chodit po svých, jste najednou potřebovali zajet automobilem. Takže už ani do vašeho obecního obchodu se vám nechtělo šlapat pěšky. Vždyť kdo by se také trápil a odíral si nohy, když má k dispozici takové skvělé vozidlo, se kterým je radost se pohybovat po světě. Jezdili jste s ním zkrátka všude – do práce, s dětmi do školy, na nákupy, za zábavou, na dovolenou.

motorek

Jenže po čase se vaše veliká radost začala nějak kalit. Váš vůz a jeho motor jako by nějak drhnul. Už vše nefungovalo tak dokonale jako dříve a vy jste měli pocit, že se vám váš automobil začíná kazit. Vyrazili jste proto do servisu, abyste vše vyřešili dřív, než bude pozdě.

Ovšem v servisu vás pracovníci naštěstí uklidnili. Žádná katastrofa se nekonala. Tedy pouze díky tomu, že jste přišli včas. Dozvěděli jste se totiž, jak jste byli naivní. K tomu, abyste mohli jezdit totiž nestačí je dolévat benzín do nádrže.

servis

Do automobilu je toho potřeba dolévat mnohem, mnohem více. Třeba maziva elkalub do motoru anebo motorový olej tamtéž. A vůbec je toho nějak mnoho, co je potřeba hlídat. A to vás nenapadlo, zkrátka jste byli motoristé začátečníci. Ale nyní už je vše jinak, nyní už víte, jak na to. Ale pro jistotu se vždy jednou za čas vydáte na kontrolu do servisu. Aby už vám vaši radost z jízdy nic nezkalilo.