Sůl většinu z nás doprovází po celý život, protože jídlu přináší úplně jinou chuť. Kromě konzumace ji používáme i ke zdravým koupelím třeba proti křečím.

Blahodárná sůl

Vhodné množství ke konzumaci

Většina z nás konzumuje sůl každý den, protože je to již velmi dlouhou dobu skvělá přísada do jídla, která mu dává úplně jinou chuť. To potvrdila už velmi slavná pohádka Sůl nad zlato, která má do jisté míry opravdu pravdu. Jídlo si často přisolujeme, protože tím získá mnohem lepší chuť a není nijaké. Používá se do mnoha pokrmů, a i ti největší šéfkuchaři ji používají do spousty receptů, kde vystupuje spolu s pepřem.

nádoby se solí

Kromě toho je to hlavní koření pro spoustu dobrot, protože je to zase něco jiného než sladké mlsání. Zároveň se po slaném rozhodně nepřibírá tolik jako po sladkém jídle. Je pro naše zdraví sůl škodlivá? Tuto otázku řešilo již mnoho odborníků, protože sůl konzumuje velká část populace a pravidelně. Záleží samozřejmě na daném člověku a především množství. Pokud budete užívat příliš velké množství soli, tak má na organismus negativní vliv. Ale běžná dávka vůbec ničemu neuškodí a nemusíte se ničeho bát.

Ozdravné koupele

Kromě konzumace tu máme i mnoho jiných využití, přičemž velmi známé jsou koupele nohou, protože sůl má opravdu skvělé účinky a při pravidelném použití skutečně poznáte zlepšení zdravotního stavu. Do vody si samozřejmě nemůžeme nasypat jen tak nějakou třeba posypovou sůl, protože ta k těmto účelům není vůbec vhodná. K tomu je určena epmsomská sůl Nakliceno, která se k léčení používá již staletí a co se týče koupelí, tak má skutečně osvědčený účinek.

koupel nohou

Je vhodná zejména ke zmírnění bolestí a křečí, což je u nohou velmi nepříjemný a častý jev. Sůl obsahuje spoustu hořčíku, který právě zajišťuje tento skvělý účinek. Příprava je velmi jednoduchá, protože kromě teplé vody potřebujeme pouze dodržet správné dávkování, kdy se nesmí překročit 5 gramů za den. Takovou lázeň je nejlepší provádět jednou za dva až tři dny, přičemž délka koupání je maximálně půl hodiny. Hořčík sice velmi pomáhá, ale nesmíme překračovat povolené dávkování.