Umělci mají často velice specifická očekávání a jejich domov vypadá všelijak. Existuje nespočet možností, jak dát ve svém domě najevo, že něco tvoříte. Některé dekorace jsou originální, užitečné a dodávají domu příjemnou atmosféru.

lampa u komody

            Samozřejmě výtvory. Ty jsou jako dekorace velmi zajímavým prvkem, co se týče bydlení. Pokud jste malíř a malujete obrazy, či kreslíte, jistě některé své velmi povedené výtvory představíte, aby měla návštěva na co koukat. Obrazy na stěně, či opřené o zeď na správném místě, utváří zvláštní, přesto úchvatný dojem. Obzvláště pokud k sobě obrazy nějakým způsobem ladí. Stejně tak to platí pro fotografy, když si necháte vytisknout své fotky na větší formát, či pro umělce s výtvory například z keramiky apod.

            Další dekorací je stojan na malování. Dřevěný stojan sám o sobě je velmi krásným prvkem. Můžete na něj položit svůj obraz, čisté plátno, či ponechat bez ničeho a bude vypadat skvěle. Nádhernou dekorací jsou mini stojany, které mají cca 10 cm a taktéž na ně můžete položit fotku či drobný obrázek, nebo ponechat bez. Často se používají právě jako stojan na fotky.

            Pokud se opravdu vyžíváte v malbě, můžete vytvořit krásný motiv na stůl, stačí k tomu akrylové barvy a můžete zajímavě sladit ostatní prvky domu či bytu.
malířský stojan

            Stejně tak jsou nápadité podtácky s motivem známých maleb, které návštěva jistě ocení. Dají se pořídit v galerijních obchodech nebo na internetu. Stejně tak například nádobí a další dekorace s podobným vzorem. Některé vás mohou vyjít velice draho, jiné jsou poměrně přijatelné. Jisté však je, že tímto opravdu své návštěvníky oslovíte.

            Umělci obecně také často využívají staré věci k novému užitku. Ze starého žebříku je rázem nová police, z šicího stroje či cívky stůl. Nápadů je mnoho, stačí zapojit svou fantazii a i z vašeho domu může být umělecké sídlo.