V rané fázi, je téměř každý pár dokonalý. Vztah, který je naplněn láskou, porozuměním, bez hádek nebo nějakých konfliktů. Společně procházíte změnami, které jsou Vašim rozhodnutím. Tak jako Váš vztah posouváte kupředu, tak i láska roste. Vaše soužití funguje natolik dobře, že se rozhodnete založit rodinu. Před narozením dítěte, na které se oba moc těšíte, zařizujete co je třeba. Vaše poslední měsíce, které strávíte jako pár ve dvou. Období, které se snažíte užívat naplno, než se začnete plně věnovat dítěti a rodině. S příchodem potomka, které je nejšťastnějším obdobím muže a ženy. S touhle velkou změnou, přichází i starosti, kterým musíte společně čelit. Ačkoli není každý vztah stejný, jedno mají společné.

 

Štastná rodina

ZMĚNA VZTAHU MEZI ŽENOU A MUŽEM S PŘÍCHODEM DÍTĚTE

Jistě víte, že na rodičovství se sice můžete připravit, ale vše nejde zvládnout podle knížek. To že přišlo na svět dítě, je nádherný okamžik života. Zde stojí za zmínku, že to není jednoduché období. Váš vztah jde v tuto chvíli stranou, protože veškerá péče je směřována k dítěti a jeho potřebám. Nacházíte se v situaci, kdy je velkou zkouškou, zda Váš vztah vydrží. Partnerka se stará o dítě a chod domácnosti, zatím co muž chodí do práce a vydělává peníze, aby zabezpečil rodinu. Každý z nich má určenou roli, ve které musí obstát.

Maminka věčně unavená, která se stará nepřetržitě o dítě a o domácnost. Takže nemá čas na partnera, což může ale nemusí pochopit. Žena je soustředěná na dítě, a muž jde stranou. Po čase se může stát, že se pár odcizí. Pokud se v rané fázi nesoustředíte na Vás dva, odcizení se může prohloubit až do partnerské krize. Nastává drama, kdy si žena s mužem nemají co říct a žijí vedle sebe, jako v kamarádském vztahu.

Unavená maminka po probuzení

Jistě že muž potřebuje pozornost. Jenže pro ženu, které nezbývá energie, nemá pomyšlení na partnerský vztah, natož na nějaké milostné hrátky. Po nějaké době se láska pomalu a jistě vytrácí a Váš vztah jde do kopru. 

DOPAD NA PARTNERSKÉ KRIZE NA RODINNÝ ŽIVOT

Krize, která postihne pár je stádiem, kdy by si měli oba promluvil. Samozřejmě by měla být snaha nápravy vztahu oboustranná. Jestliže spolu nedokáží mluvit, po čase může dojít k totálnímu rozpadu rodiny. Chce to sice čas, ale zapracovat na zlepšení situace stojí za to. Už nejste jen vy dva, ale je tu s Vámi i Vaše dítě. Dítě, které potřebuje oba rodiče.

Dítě, které je součástí Vás dvou, by nemělo trpět Vašimi chybami. Je důležité vynechávat hádky a dohady před dítětem, na které to má vliv. Vaše ratolest všechno vnímá a cítí napětí v rodině. Proto se zaměřte na řešení situace, protože pokud to budete oddalovat, může být pozdě.

VZTAH NELZE ZACHRÁNIT, NEVYHLEDÁVÁTE SPOLEČNÉ CHVÍLE

Pokud tak nastane, netahejte do Vašich problému Vaše děti. Jestli Váš vztah nejde zachránit, i když se snažíte, zůstaňte oba dobrým rodičem. Odloučení může pro dítě znamenat problém, ale i nemusí. Naopak se může cítit lépe, když nebude společně žít. Vody se mohou uklidnit a třeba budete lépe vycházet než tomu bylo dříve.

Na rodinný život neexistují ty správné rady. Každý si tímto musí projít a ve finále zjistíte, jak je Váš vztah silný. Život tímto nekončí a i když žijete každý zvlášť, můžete být i tak dobrými rodiče.