V dnešní době získat úvěr na bydlení není vůbec jednoduché. Mimo různých žádostí a posuzování bonity, se nalézáme před dalším problémem. Musíme prokázat 20 % našetřených úspor, bez kterých snad ani úvěr nedostaneme. Dříve se hypotéční úvěr po schválení dostal v plné výši a to 100 %. Samozřejmě se dají požádat ještě rodiče nebo další příbuzní, kteří by mohli pomoci. Pokud je úvěr schválený, tak tím rozhodně výdaje nekončí a s tím ani naše bezstarostné bydlení.
přívěs za plotem.jpg
Pokud chceme stavět, tak nás čeká mnoho běhání a potvrzování, až samotná kolaudace. Pak si můžeme oddychnout. Ovšem je to běh na delší trať. To je v případě, že úvěr byl schválený, pokud ale ne, nemusí to pro nás znamenat, že se máme vzdávat snu. Pokud máme svůj vlastní pozemek, tak by nebyl problém vyzkoušet například mobilní domek, který má všechny parametry pro kvalitní bydlení.
opuštěný starý mobilní dům.jpg

To je nápad, jak rychle bydlet

Pokud skutečně existuje místo, kam mobilní domek postavit, tak se jedná o dobrý nápad. Ovšem je třeba si ověřit, zdali zrovna nebydlíme v oblasti, kde jsou tyto domky zakázané. Takže je dobré nejdříve na příslušném úřadě zjistit, jak je to dovolené v dané lokalitě. Stavební povolení většinou nepotřebujeme, to spíš je ke složitějším stavbám dřevěných domků. Takže zbývají pouze základní přípojky na elektřinu a vodu, pak rovný terén a hotovo. Naše cesta může pokračovat na nejbližší pobočku prodejny, kde si domluvíme další postupy. Než by se postavil normální obytný domek, tak to trvá skutečně velmi dlouhou dobu, než stojí ve své kráse. Povolení, projekce, žádosti, samotná stavba, kolaudace a další postupy uberou nejen na síle, ale také na čase. Mobilní domek vybereme, přivezou nám ho na místo určení, usadí a zapojí. Prakticky můžeme ve velmi krátké době zařizovat a upravovat okolí.
dřevěná konstrukce.jpg

Zima se blíží

Nebudeme propadat panice ani v zimě. Tyto stavby jsou v dnešní době tak dobře vypracované, že jsou obyvatelné i v zimním období. Navíc mají plus. Pevnou stavbu těžko přestěhujeme. Zde pokud si zajistíme převoz, tak se můžeme stěhovat s vlastním domem a to má také své výhody.