Takhle to jen hodíte na Facebook a hned to vidí všichni, kteří jsou v přátelích. Žádné neustálé kopírování a následné odesílání okruhu přátel. Kdo chce, může se na Facebooku podívat sám. A mohou se tam dávat i videa.

Takže si představte situaci, že je zde video, a nemusí to být někoho z kamarádů, a vy jej chcete uložit do svého počítače, nebo si jej pak ještě stáhnout do svého mobilního telefonu. Ale jak na to?

fb

Nuže, ve starých dobách, kdy byly počítače ještě ze dřeva a někdo jiný musel šlapat v mlýnském kole, aby byl pro počítač zdroj, se stahovaly klasické downloadery, česky stahovače, které dokázaly video uložit na tenkrát ještě kamenné pevné disky v počítači. A tak to fungoval dlouho a funguje dodnes. Jenže v těchto programech mohou číhat vetřelci v podobě virů, nebo sledovacího softu, takže je lépe tuto formu vůbec nebrat a obloukem se jí vyhnout.

No, to jsme se toho dověděl, říkáte si v duchu. Ale moment, ještě není konec článku.

Dá se stahovat i jinak, totiž online, bez pomocí něčeho, co se musí zbytečně instalovat. Facebook video download online free, by se o tom dalo říci. I když je tato formulace poněkud nepřesná, tak přece jen něco málo vystihuje. Totiž tu věc, že si můžete stáhnout video z FB docela pohodlně a rychle.

fb v mobilu

Nuže, to modré, co vidíte výše je takzvaný link, česky řečeno odkaz. Ten vás má někam odkázat a také to udělá. A to je vaše výhra, již jste bez problémů. Jen si tento web uložte tam, kde na něj uvidíte a nemusíte jej pak zase hledat. Nyní se vrátíte na FB a zde si zkopírujte zdroj videa, tedy jeho adresu. POZOR, ne celé stránky, jen toho videa. Takže si ho dáte do samostatného okna a horní, tedy adresní řádek si zkopčíte a pak vložíte na stránce, na kterou jste se dostali dle návodu zde. Tam odkaz z videa dáte a je vymalováno. Automat se vás maximálně ještě otáže, kam to má uložit. Pojmenujte si to a uložte.

Tak vidíte, nic složitého.