Francie je známá jako země módy. Móda se zde začala rozvíjet již v 17. století, za vlády krále Ludvíka XIV, nazývaného král slunce. Ludvík, který nechal vystavět Versailles, byl velkým milovníkem módy, tance a baletu. Celá Evropa tak napodobovala styl barokní módy tohoto věhlasného panovníka. A touha po osvojení si francouzské módy, zůstala Evropanům dodnes. 

Louvre

 Francie je známá velkým množstvím návrhářů. Mezi ty nejznámější z nich se řadí Dior, Cartier, Chloé, Lanvin nebo třeba Chanel. Po celé Francii je mnoho prestižních škol a univerzit nabízejících studium módního návrhářství. Pro ty, kteří nechtějí svůj čas, věnovaný studiu návrhářství, trávit ve škole, jsou určeny návrhářské kurzy. Francouzská móda sází na jednoduchost a přírodní materiály. Oblečení Francouzů bývá nejčastěji ušito z hedvábí, lnu a kašmíru. Ženský styl francouzské módy je dívčí a minimalistický. Ve francouzské módě jsou důležité všechny detaily. Důležité je vypadat stále žensky a přirozeně. Každá francouzská žena má ve svém šatníku tmavé kalhoty a bílou košili. Oblíbeným oblečením jsou však pro Francouzky spíše sukně nebo šaty, často s květinovými vzory.

Dámský klobouk

Bez nezbytných doplňků žádná Francouzka neopustí byt. Obvykle nosí klobouky nebo barety. Šátek mají buď klasicky na krku nebo jako ozdobu ve vlasech. Samozřejmostí jsou pro francouzské ženy parfémy a kabelky. Francouzským ženám záleží na přirozeném vzhledu, takže u nich nevidíme ani složité účesy, ani přehnané líčení. Vlasy obvykle nechávají volně rozpuštěné nebo je mají stažené do jednoduchého drdolu. Jediným výraznějším líčením, které používají, je červená rtěnka. 

 Pánové nejčastěji nosí pruhovaná trička nebo košile bez límečku ve spojení s úzkými džíny. Francouzi rádi nosí svetry nebo roláky, přes které obvykle oblékají saka nebo dvouřadé kabáty v námořnickém stylu. Bez šály nebo šátku okolo krku, v období od podzimu do jara, typického Francouze nepotkáme.