Vybíráte schodišťové zábradlí a nejste rozhodnutí, který materiál zvolit? Na výběr máte spousty možností, která z nich je ta nejlepší? Rozhodněte se správně.

Jak si vybrat schodišťové zábradlí, a které materiály jsou ve hře?

Při volbě schodišťového zábradlí máte na výběr ze široké škály materiálů a každý z nich má jistě něco do sebe. Pokud si nejste úplně jistí, popřemýšlejte o tom, co od zábradlí očekáváte a také nezapomeňte zábradlí vhodně sladit s interiérem domu. Každé zábradlí musí vždy plnit zejména dvě funkce a to bezpečnostní a estetickou a každá z nich je důležitá. Jak si tedy poradit se správným výběrem?

pexels-photo-1571459

Co přesně očekáváte?

U schodišťového zábradlí bychom měli počítat s tím, že jej nebudeme chtít brzy měnit za nové a základem by tam měla být dlouhá životnost materiálu. Samozřejmě je vhodné vybírat také bezúdržbové materiály, přeci jen bude zábradlí hodně využívané. Všechno toto skvěle splňuje hliník, ten je jako materiál velmi odolný, přitom je lehký a dobře se s ním manipuluje, což každý jistě ocení zejména během instalace. O hliníkové zábradlí není potřeba se příliš starat a je možné si vybrat ze široké škály úprav tak, aby vám zábradlí přesně pasovalo do stylu interiéru. Oproti zábradlí z oceli je navíc to hliníkové cenově velmi přijatelné.

S nádechem luxusu

Velmi moderně, luxusně a čistě působí skleněné zábradlí ke schodišti , které je hitem. Do všech moderních domácností se skvěle hodí a velmi ladí s čistými a světlými tóny v domácnosti. Sklo, které se na výrobu zábradlí využívá, je velmi odolné a určitě se nemusíte obávat jeho poškození. Aby ale zábradlí bylo stále hezké na pohled, vyžaduje častou údržbu. Skleněné zábradlí vás ale zcela jistě nadchne, jeho estetická funkce je opravdu nepřehlédnutelná.

pexels-photo-6444269

Úplnou klasikou je pak rozhodně dřevěné zábradlí, které do domácnosti přinese zase nádech přírody. Dřevo je přírodním a bezpečným materiálem, pokud ale chcete, aby mělo dlouhou životnost, bude také vyžadovat pravidelnou údržbu. Tu je nutné přizpůsobit tomu, jakou povrchovou úpravu dřevo má. Dřevo se ale také velmi dobře kombinuje a takové zábradlí se stane dominantou interiéru.

Vybírejte pečlivě schodišťové zábradlí, doma vám pak vydrží skutečně dlouho.