Prakticky každý dospělý člověk v naší republice má řidičský průkaz na osobní automobil. A je pravdou, že ten většině z nás naprosto vystačí. Koneckonců, obvykle podnikáme pouze cesty do práce či na nákup, případně na občasné výlety.

Ovšem někdy mohou nastat situace, kdy nám klasický osobní automobil zkrátka nestačí. Obvykle když potřebujeme převézt nějaký objemnější náklad. Příkladem může být třeba stěhování, ale také koupě nového nábytku.

kamion2

V tomto případě se většina z nás obrací na své příbuzné a známé, kteří mají k dispozici nákladní vůz a oprávnění pro jeho řízení. Ovšem zdaleka ne každý má takové štěstí, že někoho takového zná. Co můžeme v tomto případě dělat?

Jednou z možností je vypůjčit si nákladní vůz v půjčovně, jako je například půjčovna dodávek Praha. Zde vám za poplatek poskytnou na dohodnutou dobu potřebné vozidlo. A pokud nevlastníte patřičné řidičské oprávnění, což je, přiznejme si, případ většiny z nás, je možné si zde pronajmout i služby řidiče.

To vše zní dobře, avšak má to samozřejmě své háčky. Za prvé, jak již bylo řečeno, za tuto službu budete muset zaplatit. A pokud budete navíc potřebovat i řidiče, pak tato částka bude jen vyšší. S tím je třeba počítat. Samozřejmě pak záleží i na lokaci. Například v Praze zaplatíte za stejnou službu více, než někde na malém městě či na vesnici.

kamion6

Ovšem Praha má i další zvláštnosti. V první řadě se jedná o poměrně složitě řešenou dopravu, nehledě na časté opravy kanalizace či silnice a tím pádem i nutné objížďky. To může značně prodloužit vzdálenost, kterou bude potřeba ujet. A pokud platíte půjčovně za kilometr jízdy, pak se to může pěkně prodražit.

Není však pochyb o tom, že se jedná v mnoha případech o jediné možné řešení. Například při stěhování se bez nákladního automobilu zkrátka neobejdeme. I tak bychom však měli vybírat, do které půjčovny půjdeme. Jen tak budeme nakonec spokojeni.