Bohužel k horkým letním měsícům patří i to, že se potíme. Někdy to jde ale až příliš moc vidět a to hlavně na oblečení. Co s tím ale provést? 

K létu pocení patří – Jak ale zajistit, aby to nebylo tolik vidět? 

V létě, když stoupají teploty vzhůru a člověk před sluncem a vedrem neuteče a neschová se ani ve stínu, je zcela normální, že se člověk potí. Někdo se však potí více a někdo zase méně. Bohužel, je tohle všechno vidět na oblečení. Propocené kruhy v podpaží jsou asi noční můrou nás všech. Tyto problémy ale mají vlastně všichni, ženy, muži a třeba i slavné osobnosti. Naštěstí ale existuje pár triků, díky kterým můžete pocení alespoň částečně zabránit. Zkuste také využít chytré triky, díky kterým, pot na oblečení nebude tolik viditelný. Jistě se budete cítit sebevědoměji. 

léto je tu

Výběr správných střihů i barev

Čím je oblečení těsnější, tím je to horší. Proto byste se měli v létě vyvarovat upnutým tričkům a raději volit volnější střihy. Jakmile je totiž látka doslova přilepená na tělo, je to problém a pot jde vidět téměř okamžitě. A všichni víme, že v létě opravdu stačí udělat jeden jediný pohyb a jsme úplně hotoví a přehřátí. Pot prostě k létu patří, ale mít na oblečení propocené koláče, fakt není nic moc pěkného. Volné střihy mohou vybírat jednodušeji ženy. 

Dnes se nosí nejrůznější průstřihy, volná ramena, odhalená ramena či spadlá ramínka, nejlepší jsou pak tílka s výrazným a spadlým dekoltem. V takových modelech navíc není ani takové vedro. Pánové zase mohou volit spíše tílka, než klasická trička, a když už trička nebo košile, je lepší volit tmavší barvy. Například na černé žádný pot není vidět, což je rozhodně výhodné. Černé barvě se nevyhýbejte hlavně v případě, že jdete do společnosti, vhodná je také například tmavě modrá barva, nejhorší jsou pak světlé, pastelové a barevné odstíny, na kterých jde naopak vidět úplně všechno. 

letní vůně

Sáhněte po antiperspirantu 

Je vám jasné, jaký je rozdíl mezi antiperspirantem a deodorantem? Rozdíl je to zcela zásadní, zatímco deodorant zabrání nepříjemnému zápachu, antiperspirant chrání právě před pocením v podpaží, takže vám může pomoci problém vyřešit. Správná hygiena je základem, ale právě používání antiperspirantu a také deodorantu je v létě zkrátka naprostou nutností. Vybírejte však obezřetně a raději si připlaťte, aby ochrana stála za to. 

Ani v létě se nemusíte koupat ve vlastním potu, stačí se vhodně oblékat. Mimo jiné je lepší oblékat i zcela přírodní a prodyšné materiály.