Toužíte po tom, pohladit si levharta nebo pumu americkou, případně krmit emu? Chtěli byste vzít své děti pohladit ovce nebo kozy, vidět zvířata v přirozeném prostředí, nebo si jít pohrát s obyčejnými domácími kočičkami? Máme pro vás několik tipů na výlety nebo třeba jenom na příjemné odpoledne.
 

  1. Kontaktní zoo

Zapomeňte na zvířata v klecích v zoologických zahradách. K e zvířatům se mnohdy nesmíte ani přiblížit, takže většinu nejžádanějších predátorů, mezi které patří většina kočkovitých šelem, ani nevidíte. Dokonce ani méně nebezpečná býložravá zvířata nesmíte krmit nebo se k nim přiblížit. Proto do České republiky dorazil fenomén tzv. kontaktních zoo.

To znamená, že někdo vlastní exotická zvířata a za poplatek je možné tato zvířátka vidět, vyslechnout si o nich výklad a navíc se s nimi pomazlit nebo si je alespoň pohladit. Zatím jediným takovým zoo zařízením je malinký park ve Zvoli, která se nachází v Praze-Západ.
trpaslík koza u plotu
Jedná se o jediný kontaktní zoopark v republice, kde si můžete na zvířata sáhnout a ne jenom se na ně dívat přes sklo nebo ohradu z bezpečné vzdálenosti. Můžete se zde setkat s hady, chameleony, emu, dikobrazem, ale také s pumou americkou, levhartem nebo lvem. Cena za hodinovou návštěvu na osobu činí pět set korun.
kočičí kavárna

  1. Kočičí kavárny

Jedná se o velmi snadný způsob, jak si pohladit nějaké domácí zvířátko. Kočičí kavárny jsou dnes dostupné v Praze, Ostravě, brně, Olomouci i Plzni a velmi rychle se rozšiřují i do dalších měst. Jedná se o trend, který k nám míří z východu, konkrétně z Tokya.

Můžete sem vejít jako do obvyklé kavárny, objednat si zákusek, teplý nebo studený nápoj, a vyčkat, než za vámi přijde některá z mnoha kočiček, nebo si můžete rovnou některou z koček vzít a položit si ji na klín. Vrnící uzlíček chlupů a pohody vám jistě uleví od každodenních starostí, a vy si navíc můžete užít posezení s rodinou nebo s přáteli.