Proč právě trampolína pro děti? Protože to je úžasný a hlavně i bezpečný dárek pro všechny děti, které mají rády pohyb. Jen si připomeňte, jak už i malé děti, když je necháte dělat, co je popadne a napadne, jak se točí dokolečka anebo prostě jen tak poskakují. Kolikrát slyšíme maminky, jak své rozdováděná dítka okřikují – to nemůžeš chodit normálně?! Co to je, pro vás, maminky ale „normálně?“

Pro malé dítě je přece n o r m á l n í pohyb takový, který vychází z jeho přirozenosti. Nebude chodit způsobně tak, jako dospělí, ale když je dítě malé, poslouchá své pocity a dělá přesně to, co chce a co se mu líbí. A i to poskakování má něco do sebe. Dítě se raduje, poskakuje, směje se. To je přece samo o sobě kouzelné. Nešněrujte ho do vzorného chování už od kolébky.

děti skákají

A podporujte vaše dítě v tom, co se mu líbí, co ho baví a co vaše dítko nabíjí. A když to je pohyb na všechny světové strany, dejte mu ještě větší rozměr. Postavte mu na zahradě dětskou trampolínu s ochrannou sítí! A vaše ratolest může poskakovat až do aleluja. Bude šťastné, spokojené, usměvavé a endorfiny z něho budou přímo prýštit. Děti se umějí radovat, tak je v tom podpořte. Ono hopsání a poskakování má něco do sebe. Zkuste si to také a proběhněte se po trampolíně. Najednou ucítíte, jak vás nadnáší a svádí vás k tomu, abyste si povyskočili.

A když si už nemůžete „povyskočit“ v zaměstnání, hopsejte s vašimi dětmi na trampolíně. Uvidíte, že rázem přijdete na jiné a veselejší myšlenky a už nikdy nebudete děti přerušovat v jejich skotačení na skákací trampolínce, protože sami pocítíte na vlastní kůži, jaký je to úžasný pocit poletovat ve vzduchu. Byť na malý okamžik.

malá trampolína

A že máte malou zahradu? Tak kupte dětem menší trampolínku. Pořád lepší malá, než žádná. Vaše děti budou šťastné. A kteří rodiče by nechtěli, aby jejich dítka byla šťastná, radostná a spokojená?