Pijete rádi kávu?Většina lidí asi v tuto chvíli souhlasně přikývne. A už jste zkusili nejsilnější kávu světa? Pokud nejste zkušeným cestovatelem, asi jste na ni ještě nenarazili. Za tím opravdový „lomcovákem“ byste se museli vypravit až k protinožcům.
káva v hrnku a pytlíku
·        Asskicker, jak kávě říkají, se prodává pouze v jedné kavárně.
Australská kavárna, která se jmenuje Viscous Coffee, se nachází ve městě Adelaide. Hned při příchodu ke kavárně Vás zaujme veliký nápis, který Vás před pitím kávy varuje.
·        Není vhodná pro lidi s vysokým krevním tlakem nebo srdeční vadou.
Myslíte, že je to jen reklamní trik, jak zvýšit prodej místní kávy? Nikoliv. Výroba této zajímavosti je velmi složitá. Asskicker (nakopávák) je osmdesátkrát silnější než klasické espreso. Zatímco espreso obsahuje přibližně 63 miligramů kofeinu, super silná káva ho má dokonce pět gramů.
šálek kávy

Káva na vlastní nebezpečí

Vynálezce tohoto nápoje proti únavě ho vymyslel pro jednu zdravotní sestřičku z místní nemocnice, která měla problémy s únavou během nekonečných nočních směn. Co káva asskicker obsahuje?
–         Jeden šálek má být složen ze čtyř espres.
–         Přidá se osm ledových kostek, které jsou vyrobeny z kávy, která byla celé dva dny překapávaná.
–         Nakonec se přidá nejdůležitější ingredience na potlačení únavy – sto dvacet mililitrů kávy, která se nechala překapávat neuvěřitelných deset dnů.
Nežli Vám v kavárně tuto kávu prodají, důkladně Vás vyškolí.Jestliže nebudete dbát jejich pokynů, může se Vám stát, že se kávou předávkujete a budete mít zdravotní problémy. Může vzniknout třas, nekoordinované pohyby, špatná artikulace. Nejdůležitější zásadou při pití této kávy je dodatek času. Není možné ji do sebe hodit jako obyčejného turka. Káva asskicker se ucucává tři až čtyři hodiny. Zato Vás udrží v bdělém stavu až osmnáct hodin.