Na plese můžete zazářit, a přesto vás to nemusí stát všechny vaše úspory. To je důležité si uvědomit ještě před tím, než začnete v horečce obíhat všechny salóny a hledat ten nejlepší model. A rozhodně se nemusíte bát toho, že pokud nebudete oblečena do nějakého exkluzivního a nejdražšího modelu ve městě, že neuděláte dojem, tak to určitě není. Pokud si tedy nepotrpíte na nějakou konkrétní vyhlášenou značku, můžete si klidně koupit společenské šaty levně, a přesto na ostatní uděláte ten nejlepší dojem.

šaty červené

Ve skutečnosti nejde ani tak o to, jak vyhlášenou značku obléknete, jako o to, jak vám šaty padnou. A na to byste se měla zaměřit především. Pokud si totiž zvolíte model, který vám svým střihem nebude sedět a nebude vaší postavě lichotit, pak může být klidně ze zlata, ale díru do světa s ním neuděláte, spíše naopak. A každý vám potvrdí, že na každém plese se několik podobných omylů vždy najde. Často se to stává právě dámám, které mají více peněz a sebevědomí než dobrého vkusu.

dívky

Vždy si proto vybírejte střih, který na vaši postavu padne jako ulitý a bude jí lichotit, a to i přesto, že zrovna není v módě. Pokud se totiž zrovna nosí například jednoduché pouzdrové šaty a vy máte nesouměrnou postavu s boky jako stodola, tento model vám nebude slušet ani kdybyste se snažila sebevíc. Mnohem větší umění proto je mít zdravý úsudek a vybrat si model, který vám sluší.
A podobné je to i s barvami. Existují typy žen, kterým lépe sednou studené barvy a naopak. A to byste nikdy neměla lámat přes koleno. Je sice pravda, že žena korpulentní postavy ve vyzývavé rudé každého zaujme, ovšem zpravidla v negativním smyslu slova. I v tomto případě tedy méně znamená více.
A pokud náhodou máte pocit, že to, jak vám dané šaty sedí a ladí nejste schopna sama dobře posoudit a prodavačka také není příliš objektivní, vezměte s sebou svou dobrou kamarádku, která se obléká vkusně.