Myslím si, že když by člověk udržel opravdu pěkné vztahy, tak je to jenom pro jeho dobro. Protože já také vím, že když člověk má opravdu špatné vztahy, a to hlavně v rodině, tak je potom člověk velice takový nevrlý a má špatnou náladu, a to skoro až nonstop. Tohle všechno vím sama za sebe, protože si taky vzpomínám, jak jsem jednou měla velice špatné vztahy se svým otcem. My dva jsme se stále hádali. A musím říct, že zbytek rodiny, hlavně tedy máma, z toho měla opravdu veliké nervy a stále to považovala za velké drama. A já se jí ani nedivím, protože když si to tak zpětně uvědomuji a myslím na to, tak je potom logické, že to muselo být opravdu pro zbytek rodiny velice těžké.

Rodina musí držet při sobě.

Proto si říkám, že bych si přála, aby jenom hlavně vztahy v rodině byly opravdu perfektní. Nemusí být tedy sice úplně dokonale a stoprocentně bezchybné, protože je logické, že každý člověk se někdy pohádá s někým v rodině nebo okolí. A tohle platí samozřejmě i v rodině. A pokud je v rodině v jednom domě opravdu hodně členů, tak je potom velice pravděpodobně, že se potom taky někdy naštvou anebo se pohádají. Jak jsem se tehdy hádala s otcem, tak taky se někdy chytnu svou mámou, protože udržet opravdu vztahy bez mráčku v rodině nonstop, tak to opravdu nejde.

Mám ráda klid mezi lidmi.

Kolikrát si říkám, že se třeba někdo nebaví spolu už tak dlouho, že ty vztahy jsou tak narušené, že se lidé v rodině třeba nesnáší. A to potom dopadá tak, že rodina je potom ve stresu, neví vůbec s kým se má bavit anebo koho se zastat. Nejhůře jsou na tom pak takoví ti prostředníci, kteří si vždycky musejí vybírat stranu, při které budou stát a na kterou se vykašlal. To musí být těžké rozhodování! A opravdu v takové situaci bych nechtěla nikdy být. Proto raději udržuji takové příjemné a klidné vztahy se všemi, abych se nemusela stresovat, že by byl někdo naštvaný.