Ostrov Island se nachází přímo pod polárním kruhem, na okraji Severního ledového a Atlantského oceánu. Tento veliký ostrov má stále mnoho aktivních vulkánů. V jeho vnitrozemí se nalézají lávová pole, pohoří, ale i ledovce. Břehy ostrova pravidelně omývá Golfský proud, který významně ovlivňuje místní klima. Island je svou nesmírnou rozlohou druhým největším ostrovem v Evropě. Island je ostrov, kde jsou k vidění najednou mohutné vodopády společně s aktivními sopkami a termálními prameny. Na tomto ostrově na vás čekají termální koupele. Toužíte-li však po dobrodružství, můžete si užít:
·         rafting přes kaňon ledovcové řeky
·         vyjížďky na koních
·         můžete se kochat i pohledem na velryby
hora na Islandu

Ten, kdo neprojede vnitrozemí Islandu, jako by Island nikdy nepoznal. Teprve uvnitř tohoto ostrova si člověk uvědomí, jakou neuvěřitelnou odlehlost, sílu a drsnost přírody ostrov Island má. V Islandském vnitrozemí s námi budete:
·         V automobilu se prodírat lávovými poli.
·         Společně se brodit přes metr hlubokou ledovcovou řeku.
·         Projíždět desítky kilometrů černočerného sopečného písku.
·         Pojedeme pouze po vyjetých kolejích.
Krajina zde ve vnitrozemí Islandu vypadá jako na Měsíci. Není zcela náhodou, že také kosmonauti letu Apollo trénovali právě zde, v místních podmínkách. Pro jízdu v Islandském vnitrozemí jsme nechali terénní automobil Tatra podle svého návrhu, přestavět na unikátní dvacetimístný autobus. Pouze takové vozidlo nám v náročných podmínkách a terénu odlehlých oblastí zajistí:
·         pohodlí
·         nezávislost
·         flexibilitu
řeka islandu

Jezera na Islandu

Zde na Islandu se také nachází množství jezer, která jsou pro tuto krajinu typická. Jezera byla na ostrově vytvořena činností ledovců, nebo vznikla v důsledku tektonických poklesů. Mnoho z Islandských jezer vzniklo v kráterech sopek. Některá z jezer jsou hrazena lávovými proudy, nebo ledovcovými morénami.