Začněme u stolu a židlí. Ty jsou na každé zahradě potřeba, ať již k odkládání věcí, grilování, posezení. Vybavte si zahradu ale i pohodlnější verzí židlí. Polohovací lehátka/křesla jsou skvělou volbou ať už na opalování, lenošení nebo sezení u bazénu. Jsou pohodlnější, polohovací a i oblíbené u dětí. Tyto lehátka se dají zakoupit i s přidělaným slunečníkem na ležící plochou, nebo s výklopnými stolečky. Lehátka se dají sehnat jednolůžková, nebo i pro dva, které vypadají skoro jako manželská postel. Zábavnou volbou pro děti bývají také závěsná křesla ve tvaru vejce. Děti se na nich skvěle vydovádí a navíc jsou pohodlná a houpací. Nesmíme zapomenout zmínit i klasické houpací sítě, které opět získávají oblíbenosti na zahradách.
lehátka na pláži
Dalším praktickým pomocníkem na zahradě je bezesporu zahradní sprcha. Při horkých letních dnech vás kdykoliv osvěží a nemusíte řešit „naťapání“ do domu. Kdykoliv ji můžete použít před vstupem do bazénu, k opláchnutí vodních nafukovaček a vlastně k opláchnutí čehokoliv. Určitě ji využijí i majitelé psů a zchladí je pod ní při těch největších vedrech.
houpací síť
Pro náročnější klienty nabízejí obchody i celé zahradní sestavy, které vypadají skoro jako nábytek v obývacím pokoji. V nabídkách obchodů tedy nechybí polstrované zahradní sedací soupravy, které však musí být zásadně na takovém místě, na které nikdy nenaprší.

Pro méně náročné zákazníky postačí k posezení jednoduchá „vajíčka“ s ocelovou konstrukcí a vypletené plastovým výpletem. Cenově jsou velmi dostupné a dají se barevně jakkoliv kombinovat – od jejich pohodlnosti však nesmíme na oplátku čekat zázraky.
zahradní židle
Pokud chceme především než dospělé potěšit děti, existuje celý sortiment zahradního nábytku přímo pro děti. Upravená velikost židlí, lavic a stolů, často odpovídá dětem do deseti let. Mohou tak mít na zahradě své vlastní posezení, do kterého bude dospělým vstup zakázán. Pro milovníky grilování to nebývá špatná volba, dospělí mohou sedět pohromadě, bez braní ohledu na témata hovoru a děti se společně zabaví u svého stolu a navíc – což ocení každá maminka – u jídla sedí.