Jen si představte, nemusíte se někam draze objednávat nebo dojíždět do různých relaxačních a sportovních areálů. Doma na vás čeká vířivka s teplou vodou, sauna a nesmíme zapomenout na ideálního partnera, který zajistí občerstvení k takové skvělé relaxaci. Není snad nic příjemnějšího, než po dlouhém a těžkém dnu se ponořit do čisté vody a nechat se jemně masírovat vířivou vodou z trysek. K tomu poslouchat hudbu, povídat si s přáteli nebo zkrátka jen tak relaxovat.
prostřeno u vířivky.jpg
Pokud se do vody přidá trochu vonné esence, tak to už je hotový uzdravující pocit. Nesmí nás ale zaskočit, že po výměně vody se po velmi krátké době objeví bílý zákal a voda už není to, co bývala, tak čistá a průzračná. Místo uvolňující koupele se udělají vrásky a máme před sebou pár otazníků, proč se to tak stalo. Podle doporučení jsme používali tablety a bazénovou chemii.
bubliny pod vodou.jpg

Někde je chyba

Spíš než chyba bude problém většinou ve špatně vyčištěném cirkulačním okruhu vířivky. To zrovna nemá nic společného se špinavou vanou a ani vodou. Vířivka je na pohled čistá, ale její rozvody, které nejsou vidět, budou zaneseny, zde se totiž pomalu a jistě usazuje nečistota a to je ta naše příčina vzniklého problému. Když jsme teď o trochu chytřejší a víme původce, tak budeme vědět, že pravidelná údržba je zkrátka nutností a skutečně se vyplatí vyčistit cirkulační systém, klidně i po krátkém intervalu.
soukromá vířivka.jpg

Nestačí jen měnit vodu

Samozřejmostí je čistá vana, ale při čištění vířivky je zapotřebí myslet trochu dál a to na rozvody. Ty zrovna nejsou vidět, protože jim ochranu dělá samotný plášť vířivky. To ovšem není na překážku, jak vyčistit systém rozvodů. Než vypustíme vanu, tak aplikujeme do vody přípravek, který je určený pro vyčištění cirkulačního systému. Samozřejmě necháme spuštěný systém vířivky, aby se dokonale propláchly všechny trysky a příslušné rozvody. Poté je vhodné vodu vypustit, umýt stěnu a ještě jednou pořádně propláchnout vířivku.
Pokud byste si nevěděli rady se správnou údržbou nebo vyčistěním, můžete se kdykoliv obrátit na servis, kde vám rádi pomohou, abyste si dále mohli užívat domácí wellness.