Ne každý může za to, že je tlustý, ale je pravdou, že valná část obyvatelstva, která trpí nadváhou, si za to může sama. Na vině je hlavně špatný životní styl.

Spočítejte si své BMI

Na tom být tlustý není po morální ani estetické stránce nic špatného. Konec konců, každý si může vypadat, jak chce. Problém nastává až ve chvíli, kdy je té tloušťky přeci jen moc. Lidé, kteří jsou obézní, totiž nemají jen problémy sehnat na sebe pohodlné a zároveň pěkné oblečení, ale také často trpí různými zdravotními neduhy. Ty mohou mít celou řadu podob, ale ve většině případů se jedná o takzvané civilizační choroby, za které si hlavně mladší jedinci mohou v naprosté většině případů sami. Důvodem je totiž životní styl, který není zrovna nejlepší.

Měření pasu

Za zvýšenou obezitou stojí hlavně špatná strava a nedostatek pohybu. V takovém případě se často po člověk váha sotva udrží pohromadě. Ne každý člověk, který má velkou váhu, musí být zákonitě tlustý. Krom samotné váhy je potřeba brát v potaz i výšku, potažmo věk. Podle toho je možné si snadno spočítat pomocí BMI bmikalkulacka.cz svůj stav. Pokud je výsledné číslo až příliš vysoké, je dobré začít něco dělat.

Jídlo? Většinou to chce změnu

Alfou a omegou každého obézního jedince je jeho strava. Hlavně ta může za to, že je obézní. Je tedy více než vhodné se na tuto problematiku dostatečně zaměřit. To v praxi často znamená udělat jen pár dílčích změn, třeba zcela vynechat z jídelníčku tučné nebo sladké. Někdy to ale stačit nemusí. Občas to chce komplexnější řešení, na které laik většinou nestačí. A v takových případech je vhodné vyhledat někoho, kdo jídlu, potažmo jeho působení na lidský organismus, rozumí.

Sendvič

Jídelníček na míru

Dnes není problém v případě zájmu vyhledat dietologa nebo výživového poradce. U dietologa se obvykle neplatí, v druhém případě je někdy nutné už vytáhnout z peněženky nějakou tu tisícovku. Ať tak či onak, většinou klient odchází docela spokojen, jelikož získal jídelníček, který by mu měl po všech stránkách dokonale sedět. To znamená, že jídlo připravené dle jídelníčku bude nejen chutné, ale zároveň kaloricky nenáročné a samozřejmě také plné nezbytných živin.