Udělat si doma trochu místa navíc není složité, většinou stačí jen uklidit. Pokud však chcete uvolnit pár metrů čtverečních, budete se muset snažit více.

Uvolněte si místo doma

S bydlením na malém prostoru se už musela smířit celá řada jedinců, ale mnohem častěji celých rodin. Ono je to vlastně docela logické. Čím více lidí v domácnosti žije, tím více je potřeba místa. A toho se nedostává často ani v docela velkých tří pokojových bytech, natož pak v menších obydlích či dokonce garsonkách. Logika nám velí se v takovém případě přestěhovat někam, kde to bude alespoň o trochu větší. Jenže to by logika musela rozdávat peníze. Bytů je málo, těch velkých ještě méně a když už jsou k mání, jsou šíleně drahé. Naštěstí existuje řešení, a není tak radikální jako stěhování.

Košile

I když, na první pohled se to tak zdát nemusí. Tím řešením je vyhození veškerého nábytku s úložným prostorem a jeho výměna za nový, mnohem praktičtější. Zní to trochu šíleně, ale pokud si pořídíte opravdu kvalitní a velké vestavěné skříně, může se vám tento počin nakonec hodně vyplatit a vy díky tomu uspoříte nějaký ten metr čtvereční navíc.

Vyplatí se to

Ano, koupě nového nábytku také není zrovna nejlevnější, ale rozhodně je to cenově výhodnější než kupování bytu za miliony. Vestavěný nábytek vás navíc nebude stát příliš mnoho, když si vyberete většího výrobce, který si může dovolit konkurovat cenami. A konkurence v tomto odvětví je skutečně tvrdá. Leckdo totiž má zálusk na tento typ skříní, a tak se vyrábí jak na běžícím páse. Díky novému nábytku asi budete muset oželit dovolenou v Řecku, ale v konečném důsledku nakonec budete rádi, jelikož se vám doma uvolní dost místa. A na Máchově jezeře je v létě taky krásně.

Ramínka

Staňte se návrháři

Ještě, než si cokoliv objednáte, můžete si u některých výrobců dokonce vytvořit vlastní návrh nábytku. Sami, bez cizí pomoci. Mnoho výrobců totiž má na svých webových stránkách k dispozici program, který funguje jako navrhovací studio pro nábytek. V něm si můžete poskládat skříň tak, jak ji přesně chcete mít.