Říká se, že největší radost nám poskytuje vlastní tvorba. Tím totiž dáváme prostor své vlastní jedinečnosti a vytváříme něco naprosto originálního, co nás odlišuje od ostatních. Jsou lidé, kteří se nespokojí s běžnými konfekčními výrobky, či dokonce s nábytkem v obchodní síti, musí mít něco svého, něco extra.

žena v kabátu

Tvořivost je nesmírně zábavná a velký prostor měla za socialismu, kdy byl nedostatek kvalitního zboží v obchodech, a lidé byli nuceni poradit si sami. V současné době se však stále najdou nadšenci, a není jich málo, kteří háčkují, pletou, vyšívají, malují, tisknou a šijí, a to vše dle vlastního návrhu.

Bude vás to bavit a ještě ušetříte

Chvíli pozorujte děti, jak se baví třeba u stavebnice, sestavují si podle svého, co se jim zachce, a v tu chvíli nevnímají okolní svět. Ponořit se do podobné činnosti mohou i dospělí, stačí jen vlastní fantazie a potřebný materiál. Cokoli si doma můžete vyrobit sami, vás vyjde levněji (když samozřejmě nezapočítáme hodnotu vaší práce a vynaloženého času), ale především půjde o zábavu, která rozproudí endorfiny a nakonec i posílí imunitní systém.

zimní oděvy

Vatelín – v souvislosti s materiálem bychom vám rádi připomněli vatelín, je to rouno vyrobené z polyesteru, jehož vlastnosti známe již několik desítek let. Vykazuje výborné izolační vlastnosti, především tepelné, proto se vkládá do podšívek a límců kabátů, zimních bund, zavinovaček a polstrování dětských kočárků. Může se využít na polštáře a deky, sedáky, opěradla a další čalounické výrobky.

Jeho značnou výhodou je nízká cena, výborná dostupnost, snadné opracování a především zdravotní způsobilost i pro alergiky a nejmenší děti.

Vatelín se také může aplikovat jako zvukový izolant, např. v obtížně přístupných místech při výstavbě podhledů, příček a stěn v kombinaci s minerální vatou či polystyrenem.