Ceny nemovitostí rostou, rostou i ceny nájmů, bohužel rostou pomalu i ceny nábytku. Uvažujete-li nad tím, jak se co nejlépe v dnešní době zorientovat, a kupříkladu přemýšlíte nad vlastním bydlením v nějaké dřevostavbě, abyste nemuseli platit předražené nájemné, pak by se vám mohl hodit tip na úsporu financí ohledně vybavení bytu nábytkem.

euro palety

Jak ušetřit na nábytku a ještě se pobavit

Říká se, že je dobrá každá koruna, to jistě, a tak zvažte, zda si nevyrobit vlastními silami sedací soupravu, konferenční stolek, psací stůl a postel z přepravních palet Palety Morava.

Základní konstrukci zhotovíte docela jednoduše, využijete totiž výhod palet, jimiž jsou unifikované rozměry, značná pevnostní stabilita a možnost sestavit je a pospojovat velmi variabilně. Není vůbec obtížné docílit libovolných rozměrů vašeho lůžka, které může být i širší, než bývá zvykem, může ležet nízko nad zemí nebo být zvýšené. Totéž platí i pro sedací pohovku, koncepcí může připomínat písmeno L nebo U, může být různě dlouhá, zalomená i do tupějšího úhlu podle tvaru místnosti, vlastně si ji zhotovíte přesně na míru.

krabice na paletách

Rozměrům a tvaru lůžka a pohovky pak přizpůsobíte sedáky, dají se snadno zakoupit v hobby marketech, anebo si je ušijete sami. Je možné rovněž využít polyuretanových desek, ty se prodávají v různých rozměrech, vy je jen seříznete a spojíte a opatříte potahem s ochrannou vnitřní vložkou proti průsaku tekutin.

Celý proces výroby nábytku může být zábavný, s vědomím, že jej pořídíte velmi levně, že bude originální, opatřený nátěrem či lazurou. Povrch palet lze obkládat palubkami, vypadá to efektně a velmi profesionálně. Jestliže jednotlivé segmenty palet spojíte vruty či šrouby a zajistíte proti pohybu, pak se pod náporem vašeho těla nerozloží ani postel, ani sedačka, vzhledem k tomu, že jedna paleta musí unést až téměř dvě tuny nákladu.