Každé schodiště by mělo mít zábradlí a to jak z důvodu bezpečnostního, tak estetického. Zábradlí slouží jako podpěrný bod a zamezuje případnému pádu ze schodů. Pokud byste zábradlí u schodiště neměli, jen těžko byste vyřizovali kolaudaci domu. Pokud tedy žádné nemáte, je ten nejvyšší čas, si nějaké pořídit. Mezi oblíbené druhy patří dřevěné, skleněné a hlavně nerezové zábradlí.

Zábradlí (9)

Každé ze zmíněných zábradlí má něco do sebe a zároveň se od sebe liší. Dřevěné zábradlí je dobrá varianta do vnitřních i venkovních prostorů, ovšem pokud jde o venkovní prostory, tak musíte počítat s neustálým ošetřováním. Většinou se používá dřevo jako doplněk zábradlí a to jako vrchní část.

Zábradlí skleněné je zaručeně nádherná věc a hodí se jak ven, tak dovnitř prostorů. Jeho estetika je vidět už na první pohled a můžeme se s ním často setkat v nákupních centrech. Často se kombinuje s jinými prvky jako je dřevo, či nerez. To slouží jako sloupky, či jiný podpůrný prvek. Navíc se nemusíte o sklo nikterak starat, protože vydrží dlouhé roky a jediné ošetření je jeho umývání. Pokud však zvolíte matnou variantu, jde o maličkost.

Pokud zvolíte nerezovou variantu zábradlí, můžete si být jistí, že zvolíte správně. Nerezové zábradlí patří k nejoblíbenějším u nás i v zahraničí. Díky jeho minimální údržbě se hodí jak do vnitřních prostorů tak ven. Často se s ním setkáváme u bazénů, či v jiných wellness centrech. Firma, která se výrobou zabývá, Vám nabídne hned několik variant nerezového zábradlí, ze kterého si zaručeně vybere každý. Na webových stránkách se můžete podívat již na realizované zakázky a udělat si obrázek sami.

Zábradlí (8)

Pokud tedy přemýšlíte jaké vybrat zábradlí do Vašeho domu, či na Vaší terasu, tak zkuste zvolit nerezovou variantu. Zaručeně se Vám bude líbit a nebudete mít žádné problémy s jeho ošetřováním během let.