Zahradní altán se používá jako místo pro venkovní oběd, tichý kout pro odpočinek nebo jako útočiště v místech, kde není žádný strom, který by mohl poskytnout stín.

Materiálem číslo jedna, který nejlépe vyhovuje konstrukci altánu je dřevo, které má řadu vynikajících vlastností. Je přírodní a nevyzařuje žádné škodlivé látky. Dřevo je schopné dokonale odolávat větru a sloužit dlouhá léta v průběhu času. Nakonec je mnohem elegantnější než ocel a plast. Je také nejlepším řešením z hlediska udržitelnosti.

alt

Altán představuje ideální řešení, protože se jedná o zahradní dekoraci, který nepodléhá módě, a proto je stále velmi trendy. Právě z tohoto důvodu se doporučuje všem, kteří hledají nadčasový prvek do zahrady, který má praktickou i estetickou funkci a dopomáhá ke zkrášlení venkovního prostoru.

Pokud si zakoupíte konstrukci od osvědčeného výrobce ve formě stavebnice, montáž altánu je velmi jednoduchá operace. Tu mohou provádět i ti, kteří nemají konkrétní dovednosti v oboru. Jelikož se jedná o poměrně prostornou stavbu, je třeba se před nákupem altánu ujistit, že vybraný prostor je vhodný pro umístění stavby.

Dřevo použité pro konstrukci altánu je podrobeno úpravám ekologickými prostředky, které mu zaručují dobrou trvanlivost v průběhu času. Aby se nezakrývaly přírodní krásy materiálu a pěkná kresba dřeva, používají se transparentní látky. Impregnované dřevo je velmi odolné vůči všem povětrnostním podmínkám a až po několika letech se může opět ošetřit.

alt2

Klasický tvar dřevěného altánu je čtvercový a typická je střešní špička. Dnes je ale v nabídce široká škála tvarů, a to umožňuje zákazníkovi vybrat si přesně podle svých představ.

Obdélníkový tvar s plochou horní částí je další poměrně zajímavou verzí, která přináší do zahrady nádech modernosti. Krytí dřevěného altánu lze vyrobit z různých materiálů. Pro rustikálnější styl můžete použít tašky, zatímco pro současnější styl můžete použít moderní materiály jako jsou asfaltové šindele nebo polykarbonát.

Na trhu jsou různé druhy dřevěných zahradních altánů. Kromě rozměrů, které si může kupující přizpůsobit, může mít altán různé typy vzorů a struktur. Samozřejmě zásadní je estetický aspekt, musí být elegantní a příjemný pro oči.

Nejprodávanějším typem altánku je altán se čtvercovou střechou se šikmými sklony. Postupem času byly představeny kruhové altány nebo jiné konkrétní tvary, například šestihranné a osmihranné.