Elektromobily jsou motorová vozidla na elektrický pohon. Elektromobily jsou stále na vyšší úrovni. To co bylo v minulosti pouze utopií se stalo skutečností. Vývoj elektromobilů pokročil natolik, že dnes už modernější vozidla ujedou stejnou vzdálenost jako vozidla se spalovacím motorem. Alternativní pohony jsou u automobilů žádoucí pro udržení ekologie, protože neprodukují nežádoucí emise. Přispívají k lepšímu ovzduší hlavně v městských aglomeracích. Mínusem je nedostatek dobíjecích stanic, i když situace se stále zlepšuje.

dobíjecí stanice

Elektromobily mají své výhody i nevýhody. U některých modelů se lze obávat nedostatečné dojezdové vzdálenosti. Výjimkou, ale nejsou ani vozidla s dojezdovou vzdáleností kolem 400 km na jedno nabití baterie. Nemalým negativem je i vysoká pořizovací cena. Na našich silnicích zatím příliš mnoho vozidel na elektrický pohon nepotkáte. Mezi výhody bezesporu patří velmi tichý chod motoru vozidla. Ve vozidle také odpadá nutnost řazení rychlostí.

dobíjení vozidla

Z elektromobilů dnes máte na výběr z mnoha renomovaných značek. Pořídit si můžete dokonce SUV. Pokud vaše peněženka na pořízení nového vozidla nestačí, není problém koupit automobil ojetý. Současně s nákupem vozu byste měli popřemýšlet o pořízení dobíjecí stanice. Ideální je pokud bydlíte v rodinném domě. Dobíjecí stanice se vám pohodlně vejde do garáže. Umístit ji můžete i na zeď. Boxy disponují různými funkcemi. Od toho se odvíjí jejich pořizovací cena. Součástí některých dobíjecích stanic mohou být časovače, které umožňují čerpání elektrického proudu třeba za příznivějšího dobíjecího tarifu. Nabíjecí stanice se také liší napětím a výkonem. Zapomenout nesmíte ani na dostatečnou kapacitu elektrického jističe. Stav nabití baterie poznáte u většiny modelů na palubní desce, kde je umístěna kontrolka nabíjení, čas i stav dobíjení.