Ti, kteří nemají rádi závěsy nebo záclony dají raději přednost žaluziím. Napadlo vás ale někdy místo horizontálních žaluzií vyzkoušet ty vertikální? Osobně můžeme říci, že vypadají o dost lépe. Dříve se vertikální žaluzie používaly spíše v kancelářích, ale dnes už není nic neobvyklého je mít i doma.
detail žaluzie

Díky nově vyvinutým technologiím mohou být vyrobeny z různých materiálů i barev.

Rozhodně mají oproti horizontálním žaluziím velké výhody. Například je můžete i vyprat. Některé typy můžete dokonce vysát i vysavačem. Když to srovnáte s horizontálními žaluziemi, rozhodně je to výhra, protože ty můžete leda tak obetřít hadrou a ještě se u toho pěkně nadřete.
okenní žaluzie

Nebo co takhle výměna lamel? U horizontálních žaluzií výměnu provedete těžko. U těch vertikálních je to o dost lepší, protože je jejich výměna opravdu jednoduchá. U horizontálních se mnohdy ani výměna nevyplatí a vy musíte koupit celou žaluzii znovu.

Všechny žaluzie jsou stínícím i dekorativním prvkem zároveň, tudíž 2v1. Původ slova žaluzie se vztahuje až k samotné Francii, kde byly opravdu hojně využívány. Už od tehdejší doby jsou známy dva typy a to horizontální a vertikální.

Vertikální žaluzie se vyrábí jak v rovném tak šikmém nebo obloukovém provedení. Záleží jen na vás, co si vyberete. Dokonce není problém vyrobit takové žaluzie, které padnou na atypická okna. Záleží, na jak velmi ochotnou firmu natrefíte.

Jejich instalace je většinou provedena do překladu nebo přímo do stropu. Co se týká manuálního ovládání, to je opravdu velmi jednoduché a zvládne to opravdu každý. Stačí zmáčknout tlačítko na ovladači a vše už se provede samo. Dokonce je možné lamely i otáčet a regulovat tak světlo, které se snaží proniknout do interiéru.

Existují dokonce i speciální druhy a těmi jsou lamely s potiskem. Vypadají opravdu úžasně a rozhodně se zalíbí každému.

Rozhodně byste vertikálním žaluziím měli dát šanci. Určitě nebudete ničeho litovat. Ba právě naopak.