Když chce mít někdo někde zavedenou elektřinu, není to problém. Pokud ji tam snad doposud zavedenou nemá, může se prostě dohodnout s elektrikáři a ti mu ji tam zavedou. A dotyčný si jí může užívat stejně, jako si jí běžně užívají i takřka všichni ostatní našinci.
Jenže takovým zavedením to ani zdaleka nekončí. Nestačí jenom připojit nějaký objekt k elektrickému vedení, vybudovat v něm náležité rozvody a pak už to jenom bezstarostně využívat. O takové elektrické vedení se je třeba starat. A to bez ohledu na to, kterou jeho část máme právě na mysli. Protože každá část onoho systému, který nám přivádí proud z elektráren až do koncových spotřebičů, musí být vždy dokonalá. A žádné nedostatky se tu nesmí podceňovat. Nemusím jistě vysvětlovat, proč je tomu tak, že?
Každá část elektrického vedení, stejně jako kterýkoliv spotřebič, se logicky v průběhu času opotřebovává a nejednou je i přímo poškozen(a). A pak to celé přestává fungovat, případně se toto stává potenciálně nebezpečným. A tady už jdou žerty stranou, protože každá taková závada může představovat riziko pro majetek, zdraví a klidně i život.
Má-li být ale vše dokonalé, musí se provádět elektro revize. Tedy musí se to vše kontrolovat, a to jak průběžně, tak i v případě nějakých těch mimořádných událostí. Jenom takové revize prováděné schopnými elektrikáři totiž dokážou zabránit jak drobným obtížím, tak třeba i vyloženým katastrofám.
A proto se musí takové kontroly provádět. Ať už jde o prověřování stavu elektrických zařízení, elektrického ručního nářadí, přístrojů, spotřebičů, elektronických zabezpečovacích či protipožárních systémů nebo hromosvodů, nic se nesmí ponechat náhodě. Protože nehoda není, jak všichni víme, náhoda. A jenom udržovaná elektrická soustava a spolehlivé spotřebiče jsou zárukou toho, že si budeme elektřinu vždy užívat. Že nás tato nepřipraví o majetek, o zdraví či dokonce o život. K čemuž by mohlo stačit i jenom docela málo.